Ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia

W czwartek 10 października 2019 roku odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Naszej Szkoły, Radnego Miasta Częstochowy i przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miasta pana Dariusza Kapinosa, nauczycieli, rodziców, dziadków pięknie zaprezentowali swoje  umiejętności recytatorskie i wokalne. Wykazali się  również wiedzą, która dotyczyła naszej Ojczyzny. Uroczystość uświetnili również  uczniowie klasy 2a, którzy bardzo miło i ochoczo przyjęli swoich młodszych kolegów i koleżanki do grona całej społeczności szkolnej.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego wspólnie dokonali pani  Dyrektor  Małgorzata Bokwa i pan Dariusz Kapinos.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jerzego Dudy – Gracza w Częstochowie. Uśmiechnięci uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy , prezenty od uczniów klasy 2a oraz rożki ze słodkościami od rodziców . Na zakończenie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, życzenia i podziękowania .

Zapewne ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Autor: I. Politańska, M. Mańczyk

Piątek, 2019-11-15