Jak wygląda park jesienią?

Takie właśnie  pytanie zadali sobie uczniowie z klasy I b. Aby na nie odpowiedzieć ,  pojechali do Parku Jasnogórskiego. Podczas wycieczki dzieci mogły bezpośrednio przekonać się, jakich zmian dokonała w parku jesień. Uczniowie uważnie obserwowali piękne jesienne drzewa i krzewy, zbierali kolorowe liście, szyszki, orzechy  i żołędzie. Spacerowali alejkami podziwiając piękno parku w okresie jesiennym.  Mieli również okazje zobaczyć mieszkańców parku – wiewiórki, kaczki i inne ptaki. Piękna słoneczna pogoda zachęciła dzieci do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Po części rekreacyjnej uczniowie przystąpili do prac plastycznych, przedstawiając za pomocą wybranych środków plastycznych piękno jesiennego parku.

Autor: M. Mańczyk

Piątek, 2019-11-15