Jesteś tutaj: Start / Misja szkoły

jeśli nie wie – wytłumacz
jeśli nie może – pomóż”

Koncepcja pracy szkoły

1. Jesteśmy szkołą która realizuje liczne projekty edukacyjne.

2. Istniejemy po to, by przekazywać wiedzę, przygotować do jej zdobywania, wskazać i doskonalić umiejętności, motywować do rzetelnej, systematycznej pracy, pomagać rodzicom w kształtowaniu twórczej osobowości dziecka.

3. Promujemy i nagradzamy wiedzę – uczniów wyróżniających się w nauce i prezentujących wzorową postawę wynagradzamy statuetką absolwenta i Jerzyka.

4. Udzielamy wszechstronnej i fachowej pomocy w rozwiązywaniu zaistniałych problemów wychowawczych.

5. Zaspokajamy potrzebę bezpieczeństwa, wdrażamy programy profilaktyczno – zdrowotne.

6. Posiadamy i kultywujemy własne tradycje.

7. Zapewniamy dostęp do informacji.

8. Pomagamy wszystkim uczniom w pełnym rozwoju zgodnie z ich osobistymi potrzebami i możliwościami, przez realizację programów własnych nauczycieli i innowację pedagogiczną oraz liczne zajęcia pozalekcyjne – każdy uczeń jest dla nas jednakowo ważny!

9. W naszych dążeniach kierujemy się zasadą ”nasz uczeń jest tolerancyjny, otwarty na potrzeby innych, uczy się tego co niezbędne, a przede wszystkim uczyć się chce”.

10. Absolwent szkoły podstawowej bardzo dobrze funkcjonuje w swoim otoczeniu w domu i szkole. Pozytywnie patrzy na otaczający go świat i innych ludzi. Traktuje naukę jako coś oczywistego, na ogół nie uczy się bezkrytycznie wszystkiego. Ma określony krąg zainteresowań, którym poświęca swój czas i które stara się rozwijać.

11. Współpracujemy ze środowiskiem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom członków środowiska lokalnego.

Środa, 2018-08-22

Imieniny: Cezarego, Marii