Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Z życia przedszkolaka

Z życia przedszkolaka

Artykuły

Innowacja pedagogiczna „ Myślę , odkrywam , liczę”

2019-06-07

Przez cały rok szkolny dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach innowacji pedagogicznej . Innowację realizowałam w oparciu o skonstruowany program: „Myślę, odkrywam, liczę”. Głównymi celami zabaw i zajęć z dziećmi było zdobywanie przez nie wiedzy na drodze eksperymentów i doświadczeń oraz rozbudzanie ciekawości w poznawaniu świata. Dzieci podczas „odkrywania świata i nie tylko” czerpały ogromną przyjemność i radość z samodzielnych doświadczeń i zabaw badawczych. Realizacja innowacji pedagogicznej przebiegała zgodnie z planem działań innowacyjnych: zajęcia z wykorzystaniem zabaw badawczych prowadzone były z całą grupą i w małych zespołach dzieci . 

Czytaj więcej o: Innowacja pedagogiczna „ Myślę , odkrywam , liczę”

Nie taki pająk straszny

2019-03-20

20 marca 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły wspaniałą przyrodniczą wystawę edukacyjną "Świat Pająków". Na własne oczy mogliśmy obejrzeć żywe okazy zwierząt, wśród których były m. in. ptasznik królewski, ptasznik cytrusowy, czarna wdowa czy też największe tarantule świata. Świetnie zaaranżowana sala, olbrzymi pająk na suficie, liczne terraria i barwne opowieści przewodnika przypadły dzieciakom do gustu. Włochate stworzenia nie przestraszyły naszych dzielnych  przedszkolaków –  tych  najodważniejszych czekała nie lada gratka. Pająki można było nie tylko oglądać, ale niektóre z nich również wziąć na rękę i pogłaskać.

Czytaj więcej o: Nie taki pająk straszny

Wiosenny korowód

2019-03-22

21 marca  2019 r. przedszkolaki wyruszyły  uroczystym korowodem w poszukiwaniu wiosny. Dzieci trzymając  w dłoni kolorowe kwiaty, śpiewając wiosenne  piosenki i wznosząc radosne okrzyki dumnie kroczyły Aleją Pokoju. Był to równocześnie dla nas czas zimowych wspomnień i refleksji…Wspominamy zabawy na śniegu........

Czytaj więcej o: Wiosenny korowód

Bal karnawałowy

2019-02-12

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. W zorganizowanym  8 lutego br. balu karnawałowym dzieci wcieliły się w różne postacie. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, wróżki, batmanów, piratów, Spider - Mana, policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Wszyscy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło,  a uśmiech nie znikał z twarzy . Cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej o: Bal karnawałowy

Dzień Babci i Dzień Dziadka

2019-01-23

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego w podziękowaniu za ich wielkie serce 21 stycznia odbyło się uroczyste spotkania. Dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka.  Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób okazali wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części oficjalnej dzieci zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dzień Dziadka

To już pora na Wigilię...

2018-12-22

W dzień przedszkolnej Wigilii 22 grudnia w naszej grupie panowała radosna, ożywiona atmosfera. Sala przystrojona była świątecznie: piękna choinka, świece, opłatki na talerzach oraz dźwięk kolęd, tworzyły bożonarodzeniowy nastrój. Dzień był bardzo uroczysty i nastrojowy. Wszyscy zasiedliśmy do stołu, podzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia. Po spożyciu naszych „wigilijnych potraw" wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Po raz pierwszy, z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały szkolne jasełka. Atmosfera była prawdziwie rodzinna. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również - co najważniejsze - wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Drodzy Rodzice dziękuję Wam serdecznie za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania.

Czytaj więcej o: To już pora na Wigilię...

Dzień Anielski

2018-12-21

21 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się Dzień Anielski. Dzieci z grupy przedszkolaków same zamieniły się w małe aniołki. Miały białe stroje, skrzydła i aureole. Tego dnia w sali gimnastycznej odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Przebiegał on w miłym ,świątecznym nastroju. Nasza przedszkolna grupa zaśpiewała kolędę „ Świeć gwiazdeczko, świeć". Mali artyści zostali nagrodzeni głośnymi brawami. Poziom przeglądu , jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie nasza przedszkolna grupa zdobyła I miejsce ... Hurra!!! wśród dzieci młodszych. Dzień upłynął w miłej atmosferze i pozostawił w pamięci niezapomniane wrażenia. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej o: Dzień Anielski

Z wizytą na poczcie

2018-12-18
17 grudnia 2018 r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Wycieczka pomogła dzieciom utrwalić zdobyte w przedszkolu informacje na temat tej instytucji użyteczności publicznej. Była to dla nich również bardzo dobra lekcja prawidłowego zachowania się w miejscu publicznym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Dokładnie obejrzały skrzynkę pocztową oraz dowiedziały się, co do niej można wrzucać. Dowiedzieliśmy się też, że na poczcie można nadać paczkę, przesłać pieniądze, zapłacić rachunki i załatwić mnóstwo innych spraw. Wizyta na poczcie była też okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. W drodze powrotnej podziwialiśmy piękna choinkę   na Placu Orląt Lwowskich .To była bardzo miły wycieczka:)
 
Czytaj więcej o: Z wizytą na poczcie

Kalendarium

Czwartek, 2021-04-22

Imieniny: Łukasza, Kai

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 511268
  • Do końca roku: 253 dni
  • Do wakacji: 64 dni

Przejdź do góry