Jesteś tutaj: Start / Rekrutacja 2019/2020

NABÓR DO KLAS I PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klas I szkół podstawowych, zamieszkałych w obwodzie danej szkoły. Można również zgłaszać uczniów spoza obwodu, jeśli dana szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Nabór do klas I szkół podstawowychodbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Zamknięcie systemu nastąpi 15 marca o godz. 15.00.

Jeśli rodzic nie będzie ma możliwości elektronicznego wypełnienia zgłoszenia/wniosku, musi zgłosić się osobiście do szkoły podstawowej w obwodzie. Dalszych informacji udzieli dyrektor szkoły.

Przy wykorzystaniu systemu elektronicznego żadnego znaczenia nie ma kolejność uzupełniania i składania wniosków - pod warunkiem zachowania obowiązujących terminów.

System pozwala na kandydowanie równocześnie do 3 oddziałów klas I szkół podstawowych w kolejności zgodnej z preferencją.

Na stronie naboru znajdują się informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz bieżących spraw związanych z rekrutacją.

Prosimy rodziców o zapoznanie się z załączonymi informacjami, które ułatwią poruszanie się w systemie przed dokonaniem ostatecznego wyboru placówek.

Rekrutacja dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów integracyjnych w szkołach podstawowych przeprowadzona jest odrębnie tj.: rodzice dzieci niepełnosprawnych zgłaszają się bezpośrednio do właściwej placówki integracyjnej lub z oddziałami integracyjnymi, w której będzie prowadzony nabór i tam składają wnioski.

Żródło: strona www Urzędu Miasta

Niedziela, 2019-05-26