Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe

Artykuły

Dyżury doradców zawodowych

2018-04-08
Nazwa poradni Godziny dyżuru Dane teleadresowe 
Powiatowa Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna
w Częstochowie
8.00 – 16.00

ul. Tkacka 5

Częstochowa

tel. 34 322-92-01

 

 

Czytaj więcej o: Dyżury doradców zawodowych

III REGIONALNE FORUM DORADZTWA ZAWODOWEGO

2018-09-23

Wizyta w Polontex

2018-05-30

Jak powstają firany od wątków po maszynowe i ręczne wycinanie oraz malowanie wzorów mogli się przekonać uczniowie klasy 7b podczas wycieczki do zakładu Polontex. Młodzież przeglądała się całemu procesowi powstawania firan, obserwowała trudną i ciężką pracę temu towarzyszącą. To była praktyczna i ważna nauka zawodu.

Czytaj więcej o: Wizyta w Polontex

Wizyta w KRUS

2018-05-15

15 maja klasa 7b gościła w KRUS. Po krótkiej prelekcji z prezentacją na temat historii oraz zasad funkcjonowania instytucji, uczniowie poznali przedstawicieli różnych zawodów zatrudnionych w placówce. Przyglądano się stanowiskom pracy, uzyskano informacje na wymagań i kryteriów zatrudnienia w urzędzie.

Czytaj więcej o: Wizyta w KRUS

Spacer po zajezdni

2018-05-15

14 maja uczniowie klasy 6b zwiedzili Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Częstochowie. Oprócz wysłuchania historii transporu w naszym mieście, zwiedzenia historycznych składów, uczniowie mogli obserwować warunki pracy w zakładzie. Poznano środowisko pracy elektromonterów, tokarzy, ślusarzy, mechaników, a także stolarza, który restauruje zabytkowy wagon.

Czytaj więcej o: Spacer po zajezdni

Wizyta w zakładzie tapicerskim

2018-05-13

11 maja klasa 7a udala się do Presmebel- jest to firma produkująca meble tapicerowane. Uczniowie wysłuchali ciekawej historii zakładu, a następnie przyglądali się procesowi produkcji mebli. Obserwiwano działanie nowoczesnych maszyn, które wykorzystywane są przy obróbce drewna i innych materiałów potrzebych do wytwarzani mebli. Młodzież obserwowała pracę m.in. stolarzy, tapicerów, szwaczek. Poznano warunki pracy, możliwości kształcenia i zatrudnienia w tych zawodach.

Czytaj więcej o: Wizyta w zakładzie tapicerskim

Wizyta w sklepie ogrodniczym

2018-05-13

W dniu kwietniu .2018r przedstawiciele naszej szkoły poszli z wizytą do sklepu ogrodniczego w Częstochowie. Celem wyjścia było zapoznanie się z pracą sprzedawcy. Młodzież poznała warunki pracy oraz niezbędne wymagania i kwalifikacje potrzebne do pracy w tym zawodzie.

Czytaj więcej o: Wizyta w sklepie ogrodniczym

Hortiterapia

2018-05-13

 20.04.2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach „Hortiterapia ” – terapia polegająca na sadzeniu i pielęgnacji roślin. Metoda terapii wykorzystująca rośliny i ogrody w pracy z pacjentami, polega na wykonywaniu w ogrodzie pracy fizycznej związanej z utrzymaniem ogrodu. Hortiterapia jest stosowana w postępowaniu z autyzmem, depresją, demencją starczą, zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością, a także jako metoda resocjalizacji więźniów i leczenia uzależnień. Po wysłuchaniu wykład, młodzież posadziła kwiatów młodzież rozdała sadzonki dyrekcji oraz wychowawcą do klas, aby wszyscy mogli uczestniczyć w obchodach „Dnia Ziemi.”

 

Czytaj więcej o: Hortiterapia

Kalendarium

Wtorek, 2018-10-23

Imieniny: Edwarda, Marleny

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 102356
  • Do końca roku: 69 dni
  • Do wakacji: 241 dni

Przejdź do góry