Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe

Artykuły

Warsztaty plastyczne

2018-12-08

Uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach plastycznych - Płaskorzeźba. Prowadził je Kacper Atlasik, absolwent ASP we Wrocławiu, były uczeń naszej szkoły. Po krótkim wykładzie na temat pracy i pasji plastyka, dzieci samodzielnie wykonywały naczynia gliniane. Nauka poprzez zabawę i praktyczne zajęcia to jest to, co lubimy najbardziej!

Czytaj więcej o: Warsztaty plastyczne

Z wizytą w redakcji Tygodnika Niedziela

2018-12-08

Uczniowie klasy 4b poznawali tajniki pracy dziennikarzy. Gościli w redakcji Tygodnika Niedziela, gdzie z uwagą obserwowali etapy powstawania gazety. Rozmawiali m. in. z redaktorami i korektorami. Dodatkowo zwiedzili studio radiowe, a także rozmawiali z operatorami filmowymi. To były niesamowite chwilę. Może wśród nich jest przyszły dziennikarz?

Czytaj więcej o: Z wizytą w redakcji Tygodnika Niedziela

Spotkanie z pisarzem

2018-12-08

Uczniowie klas 4a, 4b oraz 5c odwiedzili Bibliotekę Miejską, aby spotkać się z pisarzem Pawłem Wakułą. Jest to autor i ilustrator książek dla dzieci i dorosłych. Napisał m. in. ,,Piastowskie orły''' oraz,, Jagiełło pod... prysznicem''', w których w zabawny sposób przybliża najmłodszym historię Polski. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawych opowieści o powstawaniu książek, zadawały artyście pytania, a na koniec śmiało prosiły o autografy i pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Czytaj więcej o: Spotkanie z pisarzem

Kim chciałbym zostać, kiedy dorosnę

2018-12-08

30 października została przeprowadzona w naszej szkole Akcja ph. ,,Kim chciałbym zostać, kiedy dorosnę". Pomysłodawczynią i głównym organizatorem  była Pani Iwona Leszczyńska -wych. kl I a. W przedsięwzięciu pomagały jej również: Pani Anna Nowocień -Chmielewska, Pani Marzena Bednarek, Pani Iza Gwiazdowicz i Pani Anna Rakowska. Głównym celem tej akcji było przybliżenie uczniom naszej szkoły wiadomości na temat wybranych zawodów oraz uświadomienie znaczenia wartości pracy w życiu człowieka. 

Czytaj więcej o: Kim chciałbym zostać, kiedy dorosnę

Dyżury doradców zawodowych

2018-04-08
Nazwa poradni Godziny dyżuru Dane teleadresowe 
Powiatowa Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna
w Częstochowie
8.00 – 16.00

ul. Tkacka 5

Częstochowa

tel. 34 322-92-01

 

 

Czytaj więcej o: Dyżury doradców zawodowych

III REGIONALNE FORUM DORADZTWA ZAWODOWEGO

2018-09-23

Wizyta w Polontex

2018-05-30

Jak powstają firany od wątków po maszynowe i ręczne wycinanie oraz malowanie wzorów mogli się przekonać uczniowie klasy 7b podczas wycieczki do zakładu Polontex. Młodzież przeglądała się całemu procesowi powstawania firan, obserwowała trudną i ciężką pracę temu towarzyszącą. To była praktyczna i ważna nauka zawodu.

Czytaj więcej o: Wizyta w Polontex

Wizyta w KRUS

2018-05-15

15 maja klasa 7b gościła w KRUS. Po krótkiej prelekcji z prezentacją na temat historii oraz zasad funkcjonowania instytucji, uczniowie poznali przedstawicieli różnych zawodów zatrudnionych w placówce. Przyglądano się stanowiskom pracy, uzyskano informacje na wymagań i kryteriów zatrudnienia w urzędzie.

Czytaj więcej o: Wizyta w KRUS

Kalendarium

Sobota, 2019-01-19

Imieniny: Erwiny, Henryka

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 121743
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 153 dni

Przejdź do góry