Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

Artykuły

Narodowe Święto Niepodległości

2019-11-13

11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach niepodległościowych w składzie Agnieszka Pietras, Adela Celeban, Marcin Kurzelewski.

Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w klasie 1 a

2019-11-11

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel jest i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste”

8 listopada obchodziliśmyw szkole 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszystkie dzieci z klasy 1 a przybyły w odświętnych strojach, które wzbogaciły przypięte biało-czerwone kotyliony. Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się krótką pogadanką połączoną z projekcją filmu na temat głównych symboli Rzeczypospolitej Polskiej: biało-czerwonej flagi, godła państwowego oraz hymnu polskiego, czyli Mazurka Dąbrowskiego. 

Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości w klasie 1 a

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

2019-11-08

Klasa V c z panią Aleksandrą Solską i panem Tomaszem Bitnerem przygotowała wzruszającą pantomimę na temat trudnych losów naszego kraju. Uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu „Mazurek Dąbrowskiego”  w ramach akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie  w sposób symboliczny, przy dźwiękach muzyki zaprezentowali, w jaki sposób rodziło się Państwo Polskie oraz  jak po latach ciemiężenia i niewoli odzyskało swoją niepodległość. Ta wyjątkowa podróż w czasie wprowadziła wszystkich w bardzo podniosły nastrój.

Czytaj więcej o: 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Niecodzienna wycieczka

2019-11-08

23 października uczniowie klasy IIIa odwiedzili hipermarket „Auchan”. Zostali zaproszeni do odwiedzenia go w wyjątkowy sposób. Nie dokonywali zakupów, poznawali jego tajemnice!

Już na początku zostali ciepło i serdecznie przyjęci przez pracowników Auchan panie: Anetę, Karinę, Ulę i Monikę. Pod ich opieką uczniowie zwiedzili portiernię, gdzie poznali zakres obowiązków portiera. Wielką radość sprawiła im możliwość powitania klientów sklepu i przekazywania komunikatów.  W pomieszczeniu monitoringu obserwowali teren sklepu i klientów dokonujących zakupów oraz poznali zakres pracy dyspozytora monitoringu.    Z ciekawością poruszali się po magazynie artykułów przemysłowych i żywnościowych, obserwowali towary, sposób ich składowania i przewożenia oraz obsługę wózków. Swoich tajemnic nie kryła przed nimi też piekarnia/cukiernia. Tu dodatkowo zostali poczęstowani smacznymi wypiekami. 

Czytaj więcej o: Niecodzienna wycieczka

Jak wygląda park jesienią?

2019-11-07

Takie właśnie  pytanie zadali sobie uczniowie z klasy I b. Aby na nie odpowiedzieć ,  pojechali do Parku Jasnogórskiego. Podczas wycieczki dzieci mogły bezpośrednio przekonać się, jakich zmian dokonała w parku jesień. Uczniowie uważnie obserwowali piękne jesienne drzewa i krzewy, zbierali kolorowe liście, szyszki, orzechy  i żołędzie. Spacerowali alejkami podziwiając piękno parku w okresie jesiennym.  Mieli również okazje zobaczyć mieszkańców parku – wiewiórki, kaczki i inne ptaki. Piękna słoneczna pogoda zachęciła dzieci do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Po części rekreacyjnej uczniowie przystąpili do prac plastycznych, przedstawiając za pomocą wybranych środków plastycznych piękno jesiennego parku.

Czytaj więcej o: Jak wygląda park jesienią?

Sadzenie żonkili

2019-11-04

Uczniowie klasy 1 a chętnie wzięli udział w szczytnej kampanii „Pola Nadziei”. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi chorych i cierpiących. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat. Posadziliśmy cebulki żonkili na przyszkolnym terenie zieleni oraz dołączyliśmy się do zbiórki pieniędzy na rzecz podopiecznych częstochowskiego hospicjum. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy wsparli akcję finansowo.  Teraz czekamy do wiosny by podziwiać kwitnące żonkile…

Czytaj więcej o: Sadzenie żonkili

Akcja charytatywna "Żonkilowe pola nadziei"

2019-11-03

Ucznioie naszej szkoły przygotowali żonkilowe rabaki, które mają wzbudzać pozytywne uczucia wobec osób oczekujących wsparcia i pomocy.

Czytaj więcej o: Akcja charytatywna "Żonkilowe pola nadziei"

Bohater(On) - włącz historię!

2019-10-28

Już po raz drugi uczestniczyliśmy  w akcji BohaterOn. Włącz historię. Nasi uczniowie na lekcjach języka polskiego i historii rozmawiali o powstaniu warszawskim oraz bohaterach tamtych dni.  Wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, poznawaliśmy sylwetki powstańców oraz rozmawialiśmy o poświęceniu, odwadze i heroizmie. Na koniec uczniowie redagowali listy oraz pocztówki do wybranych osób. Chcieliśmy pokazać, że pamiętamy i dziękujemy!

Czytaj więcej o: Bohater(On) - włącz historię!

Kalendarium

Piątek, 2019-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 216462
  • Do końca roku: 46 dni
  • Do wakacji: 224 dni

Przejdź do góry