Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

Artykuły

Lekcja #HIGIENA #wirusoochrona

2021-02-24

W lutym br. uczniowie  klasy 2 a uczestniczyli w zajęciach „Koronawirusa pokonamy – czyste ręce mamy”!!! Zajęcia były przygotowane i przeprowadzone w ramach Wojewódzkiej Akcji Informacyjno-Edukacyjnej „WIRUSOOCHRONA”. Na przykładzie „ Bajki o wirusie” , ulotek i prezentacji przygotowanych przez WSSE w Katowicach dzieci dowiedziały się: Dlaczego należy zasłaniać nos i usta maseczką? Jakie wirusy odpowiedzialne są za przeziębienie i grypę? Dlaczego należy unikać dużych skupisk ludzkich i zachować odstęp od innych? Jak prawidłowo myć ręce? . Dzieci uczestniczyły w eksperymencie, który zobrazował im, jak ważne jest częste i dokładne  mycie rąk. Za pomocą zabawy uczniowie wzbogacili swoją wiedzę z dziedziny zdrowia i higieny, nabyli określone umiejętności, przyswoili prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki. Na koniec dzieci stworzyły prace plastyczne  obrazujące wirusa . Pomimo swojego młodego wieku uczniowie wykazali się sporą wiedzą na temat dróg wnikania wirusów, sposobu mycia rąk czy metod ograniczania rozprzestrzeniania się drobnoustrojów. Przeprowadzone zajęcia przyniosły wszystkim wiele radości .

https://www.facebook.com/szkola32

Czytaj więcej o: Lekcja #HIGIENA #wirusoochrona

EDU AKCJA - grafik zajęć

2021-02-24

Wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kot marzeń”

2021-02-18
Miło nam przedstawić wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
„Kot marzeń”
Czytaj więcej o: Wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kot marzeń”

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

2021-02-16

W poniższym zestawieniu prezentujemy ofertę edukacyjną publicznych szkół ponadpodstawowych w Częstochowie w roku szkolnym 2021/2022.

Absolwentów szkół podstawowych zachęcamy do wnikliwej analizy możliwych kierunków kształcenia i wyboru ścieżki zawodowej adekwatnej do ich zainteresowań i predyspozycji.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych szkół.

Kliknij, żeby zobaczyć zawartość pliku.

Czytaj więcej o: OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Uczestniczymy w konkursach

2021-02-15

Miło nam poinformować, że Oktawian Bogacz – uczeń klasy II b zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „Ars Astronomica”.

Powyższy konkurs był organizowany przez Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Szkołę Podstawową nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie.

Konkurs objęty był honorowym patronatem przez JM Rektor Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Annę Wypych – Gawrońską.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: Uczestniczymy w konkursach

Wyróżnione prace szkolnego konkursu plastycznego "Rodzinne pasje"

2021-01-26

TROCHĘ ZIMY- TEJ ZIMY!

2021-01-19

Wirtualne ubieranie choinki

2021-01-07

Kalendarium

Czwartek, 2021-02-25

Imieniny: Almy, Cezarego

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 483074
  • Do końca roku: 309 dni
  • Do wakacji: 120 dni

Przejdź do góry