Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

Artykuły

Smaczna lekcja w kl. 1a

2020-10-14

W związku z omawianą tematyką dotyczącą urządzeń AGD, uczniowie klasy 1a poznali zasadę działania jednego z nich. Wybór padł na sokowirówkę – urządzenie do robienia soków. Po zapoznaniu z jego budową, działaniem i zasadami bezpiecznej pracy, oczywiste stało się wykorzystanie go do przygotowania soku. Z zachowaniem zasad higieny przygotowania posiłków, umyto i rozdrobniono warzywa i owoce. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość samodzielnego wrzucania składników do sokowirówki i wyciskania soku. Gdy był już gotowy, nastąpiła wyczekiwana degustacja. Samodzielnie zrobiony sok marchwiowo-jabłkowy pełen witamin, bez cukru i konserwantów był przepyszny i wszystkim bardzo smakował. Mniam!!!

Czytaj więcej o: Smaczna lekcja w kl. 1a

Dzień Dziewczynek w Ia

2020-10-13

9 października w klasie Ia dziewczynki świętowały. W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Dziewczynek, który obchodzony jest 11.10. koledzy z klasy zrobili dziewczynkom niespodziankę – złożyli życzenia i wręczyli upominki: odznakę „Super Dziewczynka” i słodkości. Dziewczynki były nie lada zaskoczone i zadowolone z miłej niespodzianki.

Brawo chłopcy :)

 

Czytaj więcej o: Dzień Dziewczynek w Ia

Lekcja polskiego w 6b

2020-10-09

Pamiętając o zasadach i przestrzegając bezpieczeństwa uczniowie klasy 6b przygotowali na zakończenie omawiania lektury autorstwa Henryka Sienkiewicza pt."W pystyni i w puszczy" kolorowe latawce. Umieszczono na nich informacje o książce. Flora i fauna Czarnego Lądu, afrykańskie obyczaje, ciekawostki o dziele to tyko niektóre z wiadomości, które w plastyczny sposób zostały ujęte przez dzieci. Nauka i zabawa, to lubimy najbardziej.

Czytaj więcej o: Lekcja polskiego w 6b

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2020-10-05

W piątek 2 października po raz dziesiąty obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji podczas lekcji matematyki uczniowie wykonywali różne ćwiczenia wymagające tej umiejętności. Ósmoklasiści grali w bingo matematyczne związane z potęgowaniem, gdzie musieli wykazać się dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Uczniowie klas siódmych również grali w bingo matematyczne obliczając przykłady z mnożenia i dzielenia zarówno liczb dodatnich, jak i ujemnych. W klasach piątych i szóstych uczniowie układali okrągłe domino matematyczne. Z kolei czwartoklasiści zagrali w łapki wykazując się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale też refleksem. Uczniowie młodszych klas także ćwiczyli umiejętność mnożenia liczb. Zabawy wywołały wiele pozytywnych emocji, zwycięzcy zostali nagrodzeni. Na co dzień uczniom naszej szkoły tabliczkę mnożenia przypominają nalepione na schodach działania.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

... Z życia biblioteki

2020-10-02

Pierwsze spotkanie autorskie on-line za nami. 24 października klasa VIb wzięła udział  w spotkaniu z pisarzem Panem Rafałem Witkiem – autorem książek dla dzieci i młodzieży. Starannie przygotowaliśmy się do tego wydarzenia. Wcześniej poznaliśmy sylwetkę pisarza, a także prześledziliśmy zasoby szkolnej biblioteki pod kątem Jego twórczości. Uczniowie przygotowali listę pytań do pisarza, która została wysłana pocztą elektroniczną. W trakcie spotkania Pan Rafał Witek odpowiadał na te pytania, a także prezentował książki przez siebie napisane. Wszystko się udało, a dla nas było to kolejne nowe doświadczenie, możliwe dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Filia 7.

Czytaj więcej o: ... Z życia biblioteki

Dzień Chłopaka w kl.1a

2020-09-30

30 września okazał się dla chłopców kl. 1a dniem pełnym niespodzianek. Koleżanki z klasy sprawiły swoim kolegom miłą niespodziankę. Złożyły im przepiękne życzenia, wręczyły słodkie upominki i kolorowe krawaty „Super Chłopak”. Chłopcy zostali obdarowani także przez Samorząd Uczniowski. Było super!

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w kl.1a

13.Onkobieg

2020-09-17

W tym roku nasz uczeń Mateusz z klasy VIIa wziął udział w onkobiegu. Jest to pierwsza Polsce charytatywna impreza biegowa dla pacjentów onkologicznych. 13 września nasz kolega wsparł tę szlachetną ideę. Każdy zdobyty przez niego kilometr zamieniony został na złotówki. Brawo dla Mateusza.

Czytaj więcej o: 13.Onkobieg

Bezpieczny powrót do szkół

2020-08-31

Kalendarium

Środa, 2020-10-21

Imieniny: Celiny, Hilarego

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 425572
  • Do końca roku: 71 dni
  • Do wakacji: 247 dni

Przejdź do góry