Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

Artykuły

„Witaj Zbawicielu”

2020-01-02

Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. 20 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczniów. W atmosferę świat Bożego Narodzenia zgromadzonych wprowadzili uczniowie klasy 3a przedstawiając jasełka pt. „Witaj Zbawicielu”, przygotowane pod kierunkiem katechetki Zofii Nosowicz i wych. klasy Grażyny Adamowskiej. Wśród przepięknej scenografii dzieci przybliżyły zebranym wydarzenia betlejemskiej nocy, a uczennica kl. VIIa, przepięknie zaśpiewała pastorałkę „Dzień jeden w roku”. Nie zabrakło również życzeń skierowanych do całej społeczności szkolnej. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Całe przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.        

Czytaj więcej o: „Witaj Zbawicielu”

Spotkanie z Mikołajem

2020-01-02

Jak co roku odbyło się w naszej szkole spotkanie mikołajkowe dla przedszkolaków. Gościliśmy dzieci z przedszkoli nr 4, nr 7 oraz nr 33. Najpierw zgromadzeni goście obejrzeli przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”, które zostało przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne. Kolejnym punktem programu był występ uczniów klasy 3b, prezentujących umiejętności taneczne. Na koniec odwiedził nas sam św. Mikołaj, który wręczył wszystkim drobne upominki.

Czytaj więcej o: Spotkanie z Mikołajem

Wigilia klasowa w 3a

2019-12-27

20 grudnia w ostatnim dniu przedświątecznej nauki, przy pięknie przystrojonym i zastawionym stole uczniowie klasy 3a w dzieląc się opłatkiem, składali sobie wzajemnie świąteczne i noworoczne życzenia. Wiele radości sprawiły im prezenty odnalezione pod choinką. Potem śpiewali kolędy i raczyli się łakociami przygotowanymi dla nich przez rodziców. Z radością witali koleżanki i kolegów z innych klas, którzy odwiedzali ich, składając świąteczne życzenia.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie świątecznego wystroju i smakołyków :)!

Czytaj więcej o: Wigilia klasowa w 3a

Boże Narodzenie z Siostrą Mileną

2019-12-27

W  dniu 18.12.2019r. uczniowie kl. IIIa pod opieką wych. klasy G. Adamowskiej i p. Izy Gwiazdowicz wzięli udział w akcji „Boże Narodzenie z Siostrą Mileną”. W odpowiedzi na apel p. Rafała Piotrowskiego dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie, dzieci przystroiły świątecznymi ozdobami gałęzie w specjalnie przygotowanych skrzyniach na Placu Biegańskiego. Stroik naszej szkoły prezentował się wspaniale! Uczniowie poczuli się też wyjątkowo, gdyż udzielili wywiadu dziennikarzom z lokalnej gazety. W świątecznym nastroju, z przepięknym podziękowaniem od organizatorów za udział w akcji wrócili do szkoły. Zapraszamy na świąteczny Plac Biegańskiego!

Czytaj więcej o: Boże Narodzenie z Siostrą Mileną

Dzień Praw Dziecka

2019-12-17

10 grudnia 2019 r. został ustanowiony Dniem Praw Dziecka w naszej szkole. Odbyła się akcja społeczna w formie konkursu plastycznego dla klas V – VII. Wybrani uczniowie malowali plakaty o tematyce Praw Dziecka. Organizatorem akcji była pedagog szkolna.

Czytaj więcej o: Dzień Praw Dziecka

Razem na Święta

2019-12-15

13. w piątek wcale nie był pechowy. W tym dniu ogarnął nas przyjemny przedświąteczny nastój. W ramach inicjatywy MEN „Razem na Święta” uczniowie naszej szkoły przygotowali bożonarodzeniowe kartki dla seniorów z dzielnicy Raków. Dodatkowo klasę VI b odwiedziła mama naszego ucznia Pani Majewska i przeprowadziła warsztaty plastyczno – techniczne. Zaproponowała kilka ciekawych pomysłów na wykonanie kartki świątecznej oraz pokazała jak je wykonać. Powstały kolorowe cudeńka. Mamy nadzieję, że ucieszą one obdarowane osoby.

 

 

Czytaj więcej o: Razem na Święta

Warsztaty „Majsterkowo”

2019-12-15

12 grudnia 2019 r. uczniowie z oddziału klasy III a po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo”, organizowanych przez sklep budowlany CASTORAMA w Częstochowie. Tym razem ich zadaniem było wykonanie karmnika z przygotowanych elementów drewnianych. Na początku uczniowie nie bardzo wierzyli, że będą w stanie sprostać temu zadaniu. Jednak, gdy przystąpili do pracy, w ruch poszły: papier ścierny, młotki, gwoździe i śrubki, z zaangażowniem szlifowali, wbijali i wkręcali. Szybko powstały wspaniałe karmniki, które ciekawie zostały ozdobione. Wszyscy spisali się świetnie! Każdy uczeń zaplanował, gdzie umieści swój karmnik, by mógł wykorzystać go zgodnie z jego przeznaczeniem.

Dumni ze swoich umiejętności i karmników, zadowoleni z otrzymanych od „Castoramy” upominków wrócili do szkoły.

Czytaj więcej o: Warsztaty „Majsterkowo”

Wyjątkowe mikołajki w IIIa

2019-12-11

Tegoroczne mikołajki dla uczniów klasy IIIa były wyjątkowe i niepowtarzalne. Niespodzianki spotykały ich już od rana. Po wejściu do klasy odkryli tajemniczy mikołajkowy worek, który krył przeznaczone dla nich słodkości. Następnie przywitali instruktorki EDUKIDO, które poprowadziły warsztaty „Na średniowiecznym zamku”, stanowiące nagrodę, wygraną w konkursie EDUKIDO. 

Czytaj więcej o: Wyjątkowe mikołajki w IIIa

Kalendarium

Wtorek, 2020-01-28

Imieniny: Agnieszki, Kariny

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 251675
  • Do końca roku: 338 dni
  • Do wakacji: 150 dni

Przejdź do góry