Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

Artykuły

Nasi laureaci

2021-05-05

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4a Nadia Nocuń zajęła I miejsce  w Powiatowym Konkursie Komputerowym "Najładniejsza kartka wielkanocna" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Częstochowie. Gratulujemy!

http://www.sp2.czest.pl/index.php/wyniki-konkursow

Czytaj więcej o: Nasi laureaci

Lekcja higieny w klasie II b

2021-03-16

19 lutego 2021 r. uczniowie z klasy II b uczestniczyli w lekcji prowadzonej w ramach Wojewódzkiej Akcji Informacyjno – Edukacyjnej „WIRUSOOCHRONA”. W trakcie zajęć, dzieci przypomniały sobie zasady właściwego postępowania podczas epidemii koronawirusa. Na podstawie plakatów, ulotek, filmu edukacyjnego oraz piosenki, omówione zostały zasady prawidłowej higieny rąk. Dzieci zrozumiały również konieczność zachowania odpowiedniej odległości od innych osób oraz przypomniały sobie, jak prawidłowo nosić maseczkę na twarzy. Uczniowie zapoznali się także z zasadami zdrowego trybu życia, których przestrzeganie chroni przed chorobami.

Na zakończenie zajęć, dzieci wykonały plakaty będące podsumowaniem zdobytej wiedzy.

Czytaj więcej o: Lekcja higieny w klasie II b

Lekcja #HIGIENA #wirusoochrona

2021-02-24

W lutym br. uczniowie  klasy 2 a uczestniczyli w zajęciach „Koronawirusa pokonamy – czyste ręce mamy”!!! Zajęcia były przygotowane i przeprowadzone w ramach Wojewódzkiej Akcji Informacyjno-Edukacyjnej „WIRUSOOCHRONA”. Na przykładzie „ Bajki o wirusie” , ulotek i prezentacji przygotowanych przez WSSE w Katowicach dzieci dowiedziały się: Dlaczego należy zasłaniać nos i usta maseczką? Jakie wirusy odpowiedzialne są za przeziębienie i grypę? Dlaczego należy unikać dużych skupisk ludzkich i zachować odstęp od innych? Jak prawidłowo myć ręce? . Dzieci uczestniczyły w eksperymencie, który zobrazował im, jak ważne jest częste i dokładne  mycie rąk. Za pomocą zabawy uczniowie wzbogacili swoją wiedzę z dziedziny zdrowia i higieny, nabyli określone umiejętności, przyswoili prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki. Na koniec dzieci stworzyły prace plastyczne  obrazujące wirusa . Pomimo swojego młodego wieku uczniowie wykazali się sporą wiedzą na temat dróg wnikania wirusów, sposobu mycia rąk czy metod ograniczania rozprzestrzeniania się drobnoustrojów. Przeprowadzone zajęcia przyniosły wszystkim wiele radości .

https://www.facebook.com/szkola32

Czytaj więcej o: Lekcja #HIGIENA #wirusoochrona

EDU AKCJA - grafik zajęć

2021-02-24

Wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kot marzeń”

2021-02-18
Miło nam przedstawić wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
„Kot marzeń”
Czytaj więcej o: Wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kot marzeń”

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

2021-02-16

W poniższym zestawieniu prezentujemy ofertę edukacyjną publicznych szkół ponadpodstawowych w Częstochowie w roku szkolnym 2021/2022.

Absolwentów szkół podstawowych zachęcamy do wnikliwej analizy możliwych kierunków kształcenia i wyboru ścieżki zawodowej adekwatnej do ich zainteresowań i predyspozycji.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych szkół.

Kliknij, żeby zobaczyć zawartość pliku.

Czytaj więcej o: OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Uczestniczymy w konkursach

2021-02-15

Miło nam poinformować, że Oktawian Bogacz – uczeń klasy II b zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „Ars Astronomica”.

Powyższy konkurs był organizowany przez Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Szkołę Podstawową nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie.

Konkurs objęty był honorowym patronatem przez JM Rektor Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Annę Wypych – Gawrońską.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: Uczestniczymy w konkursach

Wyróżnione prace szkolnego konkursu plastycznego "Rodzinne pasje"

2021-01-26

Kalendarium

Piątek, 2021-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 519534
  • Do końca roku: 238 dni
  • Do wakacji: 49 dni

Przejdź do góry