Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

Artykuły

... Z życia biblioteki

2020-11-04

Za nami kolejne spotkanie autorskie on-line. W piątek 16 października uczniowie klasy Ia uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką panią Justyną Bednarek. Pani Justyna jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, m.in. książki pt. : „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz wielu książeczek z serii „Czytam sobie...”. Książki te są dostępne w naszej szkolnej bibliotece. W czasie spotkania pisarka odpowiadała na pytania przygotowane wcześniej przez czytelników, a także czytała fragmenty opowieści o przygodach skarpetek. Dla dzieci z klasy pierwszej to zupełnie nowe doświadczenia.

Czytaj więcej o: ... Z życia biblioteki

Pierwszoklasiści pomagają!

2020-11-03

Uczniowie klasy 1a włączyli się w ogólnopolską akcję „Pola nadziei”, która ma na celu niesienie bezinteresownej pomocy chorym dzieciom, podopiecznym hospicjów. Pierwszym etapem było zakupienie i wspólne posadzenie cebulek żonkili. Teraz, niecierpliwie będą czekać do wiosny, by wyrosły z nich przepiękne żonkile- symbole nadziei.

Czytaj więcej o: Pierwszoklasiści pomagają!

Klasa 1a czyta sobie!

2020-10-22

 

Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie klasy 1a zostali zakwalifikowani do udziału w programie "Czytam sobie. Pierwsza klasa!".

Główne jego cele to zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania i pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz, że czytanie ma pozytywny wpływ na własną przyszłość.   

Organizatorami tej ogólnopolskiej akcji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej - Szkoła ucząca się, wydawnictwo HarperCollins Polska oraz Fundacja Powszechnego Czytania.

 Seria „Czytam sobie”, to książeczki na 3 poziomach zaawansowania w czytaniu: Poziom: składam słowa (krótkie zdania), Poziom 2: składam zdania (dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu), Poziom 3: połykam strony. Książki przybliżają ważne wydarzenia z historii i nauki, opowiadają ciekawe historie.

Dokładnie 16 października pierwszoklasiści rozpoczęli pierwsze działania czytelnicze i  fascynującą podróż do krainy literatury. Zgodnie z zasadami każdy uczestnik projektu po przeczytaniu 10 książek otrzyma dyplom „Super czytelnika” oraz liczne upominki.

Dopingujmy najmłodszych czytelników, aby udało się wszystkim zrealizować działania projektowe. Rodziców zachęcam, aby wspierali swoje dzieci w czytaniu w domu.

 

 

Czytaj więcej o: Klasa 1a czyta sobie!

Smaczna lekcja w kl. 1a

2020-10-14

W związku z omawianą tematyką dotyczącą urządzeń AGD, uczniowie klasy 1a poznali zasadę działania jednego z nich. Wybór padł na sokowirówkę – urządzenie do robienia soków. Po zapoznaniu z jego budową, działaniem i zasadami bezpiecznej pracy, oczywiste stało się wykorzystanie go do przygotowania soku. Z zachowaniem zasad higieny przygotowania posiłków, umyto i rozdrobniono warzywa i owoce. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość samodzielnego wrzucania składników do sokowirówki i wyciskania soku. Gdy był już gotowy, nastąpiła wyczekiwana degustacja. Samodzielnie zrobiony sok marchwiowo-jabłkowy pełen witamin, bez cukru i konserwantów był przepyszny i wszystkim bardzo smakował. Mniam!!!

Czytaj więcej o: Smaczna lekcja w kl. 1a

Dzień Dziewczynek w Ia

2020-10-13

9 października w klasie Ia dziewczynki świętowały. W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Dziewczynek, który obchodzony jest 11.10. koledzy z klasy zrobili dziewczynkom niespodziankę – złożyli życzenia i wręczyli upominki: odznakę „Super Dziewczynka” i słodkości. Dziewczynki były nie lada zaskoczone i zadowolone z miłej niespodzianki.

Brawo chłopcy :)

 

Czytaj więcej o: Dzień Dziewczynek w Ia

Lekcja polskiego w 6b

2020-10-09

Pamiętając o zasadach i przestrzegając bezpieczeństwa uczniowie klasy 6b przygotowali na zakończenie omawiania lektury autorstwa Henryka Sienkiewicza pt."W pystyni i w puszczy" kolorowe latawce. Umieszczono na nich informacje o książce. Flora i fauna Czarnego Lądu, afrykańskie obyczaje, ciekawostki o dziele to tyko niektóre z wiadomości, które w plastyczny sposób zostały ujęte przez dzieci. Nauka i zabawa, to lubimy najbardziej.

Czytaj więcej o: Lekcja polskiego w 6b

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2020-10-05

W piątek 2 października po raz dziesiąty obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji podczas lekcji matematyki uczniowie wykonywali różne ćwiczenia wymagające tej umiejętności. Ósmoklasiści grali w bingo matematyczne związane z potęgowaniem, gdzie musieli wykazać się dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Uczniowie klas siódmych również grali w bingo matematyczne obliczając przykłady z mnożenia i dzielenia zarówno liczb dodatnich, jak i ujemnych. W klasach piątych i szóstych uczniowie układali okrągłe domino matematyczne. Z kolei czwartoklasiści zagrali w łapki wykazując się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale też refleksem. Uczniowie młodszych klas także ćwiczyli umiejętność mnożenia liczb. Zabawy wywołały wiele pozytywnych emocji, zwycięzcy zostali nagrodzeni. Na co dzień uczniom naszej szkoły tabliczkę mnożenia przypominają nalepione na schodach działania.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

... Z życia biblioteki

2020-10-02

Pierwsze spotkanie autorskie on-line za nami. 24 października klasa VIb wzięła udział  w spotkaniu z pisarzem Panem Rafałem Witkiem – autorem książek dla dzieci i młodzieży. Starannie przygotowaliśmy się do tego wydarzenia. Wcześniej poznaliśmy sylwetkę pisarza, a także prześledziliśmy zasoby szkolnej biblioteki pod kątem Jego twórczości. Uczniowie przygotowali listę pytań do pisarza, która została wysłana pocztą elektroniczną. W trakcie spotkania Pan Rafał Witek odpowiadał na te pytania, a także prezentował książki przez siebie napisane. Wszystko się udało, a dla nas było to kolejne nowe doświadczenie, możliwe dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Filia 7.

Czytaj więcej o: ... Z życia biblioteki

Kalendarium

Niedziela, 2020-11-29

Imieniny: Błażeja, Margerity

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 440359
  • Do końca roku: 32 dni
  • Do wakacji: 208 dni

Przejdź do góry