Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

Artykuły

Szkolny Przegląd Teatralny

2018-04-19

Dziś odbył się Szkolny Przegląd Teatralny. Klasy IV – VII przygotowały krótkie przedstawienia i scenki do wybranych przez siebie lektur. Dzięki temu na scenie zagościł pomysłowy i zabawny Tomek Sawyer, przebiegły Pan Twardowski, Demeter i Kora, a nawet groźny Bazyliszek. 

Czytaj więcej o: Szkolny Przegląd Teatralny

Goście z zaświatów

2018-04-19

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie” dosłownie, bo na dwie lekcje sala lekcyjna zmieniła się w kaplicę. Zasłonięte okna, palące się świece, krzyż, posiłek w misach i dzbanach zapraszały na nietypową lekcję z lekturą Dziady cz. II. Uczniowie nie tylko z wyświetlonego filmu mogli się dowiedzieć, na czym polegał ów pogański zwyczaj ludowy, ale również, choć w maleńkiej postaci, go odtworzyć. Nikt co prawda duchów nie zapraszał, ale za to odbyło się wielkie czytanie lektury z podziałem na role. Była atmosfera tajemniczości, grozy, ale przede wszystkim skupienia. Sukcesem było to, że uczniowie poprawnie sami wypełnili karty pracy sprawdzające stopień zrozumienia lektury.

Czytaj więcej o: Goście z zaświatów

Pracujemy metodą projektów

2018-04-17

Podczas realizacji bloku tematycznego „Bezcenna woda” uczniowie oddziału klasy Ia poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Po co komu woda?”. Teksty, informacje oraz rozmowy były podstawą do wykonania mapy myśli.

Czytaj więcej o: Pracujemy metodą projektów

Zdrowy uśmiech

2018-04-08
6 kwietnia 2018 roku uczniowie klas 1a, 1b, 2a uczestniczyli w zajęciach prozdrowotnych w ramach ogólnopolskiego programu "Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Za pomyślne ukończenie kursu każdy uczeń otrzymał certyfikat
"Aby pamiętać każdego dnia korzystać ze swoich umiejętności i szczotkować zęby najlepiej, jak umiesz!"
Czytaj więcej o: Zdrowy uśmiech

Wyniki II Regionalnego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna – inspiracje dziełami mistrza Faberge ”

2018-04-05
Z przyjemnością informujemy o wynikach Regionalnego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna – inspiracje dziełami mistrza Faberge ”
 
Czytaj więcej o: Wyniki II Regionalnego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna – inspiracje dziełami mistrza Faberge ”

Wesołego Alleluja!

2018-04-03

W ostatnim dniu nauki, tuż przez Świętami Wielkanocnymi na uczniów oddziału klasy 1a czekała miła niespodzianka. Rodzice przygotowali dla nich przepięknie udekorowany stół, a na nim symbole związane z nadchodzącymi świętami. W sali zapanował świąteczny nastrój. 

Czytaj więcej o: Wesołego Alleluja!

Wizyta w filharmonii

2018-03-28
20 marca uczniowie oddziału klasy 1a po raz kolejny gościli w Filharmonii Częstochowskiej. Tym razem uczestniczyli w audycji muzycznej nt. „Jak oswoić czarne zęby”. Okazało się, że wcale nie chodziło o prawdziwe zęby i dbanie o nie, tylko o fortepian i jego klawisze. Ciocia Małgosia opowiadając historię życia największego polskiego wirtuoza fortepianu, jakim był Fryderyk Chopin, zapoznał uczestników audycji  z historią instrumentu oraz z jego krewnymi - innymi instrumentami klawiszowymi. 
 
Czytaj więcej o: Wizyta w filharmonii

Projekty na języku polskim

2018-03-25

Uczniowie klasy IV a i IV b przygotowywali metodą projektu wybraną legendę Ziemi Częstochowskiej.  Przez jeden miesiąc samodzielnie w grupach pracowali nad zagadnieniami, które zaproponował im nauczyciel. Efektem końcowym była prezentacja wyników  w postaci kolorowych plakatów oraz barwnych opowiadań o opracowywanej legendzie. Podczas finału okazało się, że uczniowie samodzielnie rozwinęli formułę projektu o kolejne zadania. Przygotowali scenariusze, przebrania oraz scenki do swoich legend. Mimo początkowych niepewności oraz obaw, dzieci same dopytywały, kiedy następny projekt.

Czytaj więcej o: Projekty na języku polskim

Kalendarium

Piątek, 2018-04-20

Imieniny: Agnieszki, Amalii

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 65822
  • Do końca roku: 255 dni
  • Do wakacji: 63 dni

Przejdź do góry