Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 

Artykuły

Niech żyje bal!

2019-01-16

10 stycznia 2019 roku pięknie udekorowana świetlica szkolna zamieniła się w salę balową. W zabawie karnawałowej uczestniczyły dzieci  z grupy 1 i grupy 2.  Wybrano króla i królową balu. Królem został Staś Kołodziejczyk z klasy 1a, a królową Paulina Wojnowska z klasy  2a. W konkursie na najładniejszy ukłon wyróżnili się  - Ewa Bukowska 1a i Nataniel Oszczygieł 2a.  Konkurs tańca z balonami wygrali Damian Budzyński 2a i Nataniel Oszczygieł 2a oraz Nadia Nocuń 2a i Oliwia Woszczyna 2a. Niespodzianką był słodki poczęstunek - mini babeczki. W zabawach tanecznych brały udział wolontariuszki z klasy 7a i 8a oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego - pani Magdalena Olszewska. 
Bal przygotowały wychowawczynie świetlicy - Anna Rakowska i Maria Biczyska.

Czytaj więcej o: Niech żyje bal!

Szkolny wolontariat

2019-01-15

11 stycznia 2019 roku wolontariusze naszej szkoły odwiedzili Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Przekazano paczki z artykułami pielęgnacyjnymi dla podopiecznych hospicjum w ramach akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.

Czytaj więcej o: Szkolny wolontariat

Kulig w klasie II b

2019-01-12

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią i rodzicami korzystając z zimowej aury, wybrali się na kulig do Mirowa. Dzieci bawiły się w tropicieli śladów zwierząt na śniegu, podziwiały uroki krajobrazu zimowego i uczestniczyły w kuligu. 

Czytaj więcej o: Kulig w klasie II b

Lekcja muzealna

2019-01-12

10 stycznia uczniowie klasy I a odwiedzili Rezerwat Archeologiczny. Do dziś rezerwat stanowi jedyne na świecie stanowisko archeologiczne kultury łużyckiej, które zachowało się w miejscu, w którym je odkryto. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej oraz warsztatach prowadzonych przez archeologa panią Gertę Bielińską. Poznały ciekawą historię i eksponaty sprzed 2,5 tysiąca lat, dowiedziały się również na czym polega praca archeologa. Wykonywały z gliny misy, wazy i wazony. Wykonane przez dzieci dzieła można oglądać w Rezerwacie Archeologicznym.

Czytaj więcej o: Lekcja muzealna

Nasi laureaci

2019-01-12

W ramach obchodów w świetlicy 1 i 2 Światowego Dnia Ochrony Praw Dziecka  wychowankowie świetlicy Ewa Bukowska i Filip Szwedziński wzięli udział w konkursie plastycznym pt. : ,,Kochaj, nie bij" realizowanym w ramach Projektu ,,Przemoc to zło, z którym możesz wygrać" zorganizowanym przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Częstochowie. Znaleźli się oni również wśród laureatów konkursu w kategorii wiekowej 7-13 lat zajmując wysokie lokaty : Ewa Bukowska z  klasy I a – I miejsce, Filip Szwedziński  z klasy IV c - III miejsce. Swoje prace plastyczne w/w uczniowie wykonywali pod opieką  wychowawców świetlicy Pani Anny Rakowskiej i Marii Biczyskiej.               

Uroczyste wręczenie dyplomów i symbolicznych nagród odbyło się 4 grudnia 2018 roku w siedzibie USC w Częstochowie.

Czytaj więcej o: Nasi laureaci

Niezwykła bajka

2019-01-02

5 grudnia uczniowie z klasy 1a i 3a oglądali wspaniałą bajkę, w której pan Andersen w noc wigilijną pozwala Piotrusiowi zmienić zakończenie smutnej bajki o „Dziewczynce z zapałkami” po to, aby wszystkie dzieci na świecie w tę szczególną noc były szczęśliwe. Ta niezwykła świąteczna opowieść, w której przeplatają się losy bohaterów z bajek Andersena i ,,Opowieści wigilijnej" K. Dickensa bardzo podobała się dzieciom. Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się z aktorami Teatru Cracovia z Krakowa.

Czytaj więcej o: Niezwykła bajka

Wigilia klasowa w IIa

2018-12-30

21 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z oddziału klasy IIa uczestniczyli w klasowej Wigilii. Zgodnie z tradycją dzieci dzieliły się opłatkiem, składając świąteczne życzenia, śpiewały kolędy i zajadały smakołyki przygotowane na tę okazję przez rodziców. Następnie ochoczo i z wielką radością przystąpiły do zdobienia świątecznych pierniczków. Dzięki ich kreatywności i pomysłowości powstały cukiernicze arcydzieła! 

Czytaj więcej o: Wigilia klasowa w IIa

Góra Grosza 2018

2018-12-30

Uczniowie klasy IIa z wielkim entuzjazmem przyłączyli się do 19 akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Od 26 listopada do 20 grudnia 2018 r. udało im się zgromadzić kwotę 6560 gr. Brawo dzieciaki! Macie wielkie serca!!!

Czytaj więcej o: Góra Grosza 2018

Kalendarium

Sobota, 2019-01-19

Imieniny: Erwiny, Henryka

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 121738
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 153 dni

Przejdź do góry