Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Szkoła / Biblioteka

Biblioteka

GODZINY  PRACY  BIBLIOTEKI

w roku szkolnym 2017/2018

Poniedziałek Wtorek Środa  Czwartek   Piatek

8 00 – 14 45

 Koło Przyjaciół Biblioteki

        13 40 – 14 25 
 8 00 – 14 00  8 00 – 15 00  8 00 – 14 00  

8 00 – 13 00

 

Artykuły

... Z życia biblioteki

2018-05-23

26 kwietnia 2018r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie i uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie o poszanowaniu książek, obejrzeli inscenizację przygotowaną  wspólnie przez Koło Przyjaciół Biblioteki i Koło Teatralne. W świecie bajek powstało ogromne zamieszanie. Wszystko przez to, że niektóre dzieci nie potrafią szanować książek. Trzeba mieć nadzieję, że nasi uczniowie wyciągną z przedstawienia odpowiednie wnioski i z bajkami w szkolnej bibliotece będzie wszystko w porządku. Pierwszoklasiści otrzymali imienne karty biblioteczne oraz zakładki do książek.

Czytaj więcej o: ... Z życia biblioteki

... Z życia biblioteki

2018-05-21

17 maja 2018r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy dla klas I i II pt.: „Znam wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. Konkurs organizowany jest co roku i zawsze poprzedzają go eliminacje klasowe, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie. Popularność wierszy Brzechwy i Tuwima, pomimo upływu lat, nie słabnie. Mali czytelnicy doskonale znają wiersze, takie jak: „Kaczka Dziwaczka”, „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Na straganie”, „Lokomotywa”, „Bambo”, i wiele, wiele innych. Rywalizacja była zawzięta, a poziom znajomości wierszy  bardzo wysoki. Ostatecznie zmagania konkursowe wygrała reprezentacja klasy IA, miejsce drugie zajęła klasa IB, a trzecie klasa IIA. Gratulujemy.

Czytaj więcej o: ... Z życia biblioteki

... Z życia biblioteki

2018-05-15

11 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy pt.: „W świecie mitów”. Chęć udziału w zmaganiach konkursowych zgłosiło 8 szkół. Drużyny miały do pokonania 5 konkurencji. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 24, drugie miejsce zajęła po dogrywce reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 42, trzecie miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 33. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Konkurs uświetniła inscenizacja przygotowana przez uczniów klasy Vb – fragment mitu o Demeter i Korze.

Czytaj więcej o: ... Z życia biblioteki

... Z życia biblioteki

2018-05-10

Po raz pierwszy w naszej szkole wystartowała Wielka Liga Czytelników – Wojewódzki Konkurs czytelniczy organizowany przez Stowarzyszenie Wielka Liga w Katowicach. Pierwszy etap konkursu rozpoczął się w połowie grudnia i trwał do 25 lutego 2018 r. W tym czasie uczniowie czytali wybrane przez siebie książki i rozwiązywali testy wiedzy. Uczestnicy, którzy zaliczyli co najmniej 6 testów mogli przystąpić do testu kwalifikacyjnego. Troje uczniów z najlepszymi wynikami, z każdej kategorii wiekowej, awansowało do półfinału konkursu. Byli to z klas młodszych: Nadia Nocuń kl. Ia, Hubert Torchalski kl. IIIa i Jakub Sokołowski kl. IIIb, z klas starszych: Mateusz Tomalski kl. IVa, Adela Celeban i Agnieszka Pietras kl. VIa.

Czytaj więcej o: ... Z życia biblioteki

..... Z życia biblioteki

2018-02-11

17 stycznia 2018 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas IV- VII, pt.: „Zima i święta Bożego Narodzenia w literaturze”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 16. uczestników. W przerwie Koło Recytatorskie pod opieką p. Marzeny Dzionek zaprezentowało montaż słowno – muzyczny.

Oto wyniki konkursu:

Czytaj więcej o: ..... Z życia biblioteki

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH Październik 2017

2017-12-27

Działania podjęte w październiku, mające na celu upowszechnianie czytelnictwa oraz promocję bibliotek. 

Czytaj więcej o: MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH Październik 2017

Z życia biblioteki – Światowy Dzień Pluszowego Misia

2017-12-13

Podobnie jak w poprzednim roku szkolnym,  obchody święta misia przybrały formę konkursu recytatorskiego, w którym wzięli udział uczniowie klas I– III. Swoje zdolności recytatorskie zaprezentowało aż 31. uczniów. W czasie kiedy jury ustalało werdykt, wystąpili uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki z krótką inscenizacją o misiu, który odważył się być mądrym.

Czytaj więcej o: Z życia biblioteki – Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Ostry dyżur literacki”, czyli książka na receptę w Bibliotece Publicznej

2017-10-18

10 października 2017 uczniowie z klasy IVA wzięli udział w imprezie promującej czytelnictwo zorganizowanej w Bibliotece Publicznej. W holu biblioteki zaaranżowano gabinet, gdzie specjaliści od literatury w kitlach lekarskich rekomendowali książki indywidualnie dobrane do wieku i zainteresowań czytelniczych uczniów.

Czytaj więcej o: „Ostry dyżur literacki”, czyli książka na receptę w Bibliotece Publicznej

Kalendarium

Wtorek, 2018-10-23

Imieniny: Edwarda, Marleny

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 102351
  • Do końca roku: 69 dni
  • Do wakacji: b.d.

Przejdź do góry