Jesteś tutaj: Start / Jerzyk

Jerzyk

2015-05-29

jerzyk

Podczas imienin szkoły podjęta została decyzja o przyznawaniu nagrody w postaci statuetki. Od imienia Jerzego Dudy – Gracza została nazwana pieszczotliwie „Jerzykiem”. Tak jak statuetka Absolwenta roku, tak również to wyróżnienie stanie się już na stałe tradycją naszej szkoły. W czerwcu wychowawcy klas nominują dwóch uczniów zasługujących na tę nagrodę. Kapituła Jerzyka zaś, złożona z dyrekcji, pedagoga i pani woźnej wybierze laureata. Pozostali uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy nominacyjne. Kto ma szansę na Jerzyka? Otrzyma ją uczeń za wzorową postawę w nauce i w życiu. W praktyce oznacza to, że każdy uczeń, nie tylko ten najzdolniejszy, ma szansę na to wyróżnienie. Wystarczy, że jest osobą:
- koleżeńską,
- uczciwą,
- bezinteresowną,
- pracowitą,
- szlachetną,
- stającą w obronie słabszych,
- opiekującą się osobami niepełnosprawnymi,
- uzyskującą przynajmniej dobre oceny w nauce,
- reprezentującą szkołę na zewnątrz itp.
Jerzyk to nagroda honorowa i prestiżowa. Otrzyma ją osoba, która jest wzorem dla całej społeczności uczniowskiej.

Czytaj więcej o: Jerzyk

Wtorek, 2018-11-20