Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Projekty / Erasmus +

Erasmus +

Artykuły

Scenariusze

2016-01-13

Kreatywność w pracowni języka angielskiego

2015-11-09

Artykuł przedstawia refleksje nauczyciela języka angielskiego Marzeny Słomian-Żelazny dotyczące realizacji projektu  w szkole podstawowej w ramach programu Erasmus+ pt. Kreatywność w pracowni języka angielskiego

Czytaj więcej o: Kreatywność w pracowni języka angielskiego

Wielokulturowość w Edynburgu

2015-11-09

Zapraszam do lektury artykułu, który jest pokłosiem stypendium w ramach programu Erasmus+. Program otwiera szerokie możliwości przed nauczycielami wszystkich poziomów nauczania -  umożliwia kadrze nauczycielskiej podniesienie kwalifikacji, promuje podniesienie jakości edukacji szkolnej nadając jej międzynarodowy wymiar.

Czytaj więcej o: Wielokulturowość w Edynburgu

Destination Imagination

2015-11-09

 Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku, które pozwalają im osiągnąć sukces nie tylko w kontekstach edukacyjnych, ale przede wszystkim poza nim, w świecie, który dynamicznie się w obecnych czasach przeobraża.

Czytaj więcej o: Destination Imagination

Mistrzowie kodowania

2015-11-09

W dn. 17. X. 2015 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty promujące naukę kodowania w języku Scratch. Scratch  umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji oraz gier. Programowanie odbywa się  w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. 

Czytaj więcej o: Mistrzowie kodowania

Kolejny obóz EuroWeeku – Szkoły Liderów w naszej szkole

2015-11-09

Kolejny raz wybraliśmy się na specjalny obóz językowy organizowany przez Europejskie Forum Młodzieży, które  podczas uroczystej Gali Wolontariatu,  zorganizowanej 1 grudnia 2011 r. w Warszawie zostało wyróżnione i nagrodzone przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Czytaj więcej o: Kolejny obóz EuroWeeku – Szkoły Liderów w naszej szkole

e-Twinning

2015-10-20

 W naszej szkole uczniowie kl. Va oraz pozostali zainteresowani uczniowie na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego realizują projekt pt. Oto miasto moje, a w nim moja szkoła. Celem projektu jest stworzenie możliwości uczniom i nauczycielom rozwoju kompetencji językowych, kulturowych, społecznych, cyfrowych  w oparciu o realizację w/w tematu.

Czytaj więcej o: e-Twinning

Filmy na temat technik i strategii uczenia się

2015-10-13

Obecny system edukacyjny niezależnie od etapu nakłada na ucznia zadanie przyswojenia ogromnych porcji wiedzy przekazywanej mu na różnych lekcjach przedmiotowych. Szybkie, efektywne i świadome opanowanie znaczących porcji materiału jest uzależnione od wielu czynników, które determinują w określonych warunkach szkolnych wybór określonej zgodnej z warunkami psychofizycznymi warunkami ucznia, tempa, wypróbowania różnych technik i strategii.

Czytaj więcej o: Filmy na temat technik i strategii uczenia się

Kalendarium

Czwartek, 2021-04-22

Imieniny: Łukasza, Kai

Kontakt

 


ul. Kazimierza
Przerwy -Tetmajera 40

tel./fax 34 323 13 84

sp32czwa@wp.pl
sp32@edukacja.czestochowa.pl

Lokalizacja

Statystyki

  • Odwiedziny: 511230
  • Do końca roku: 253 dni
  • Do wakacji: 64 dni

Przejdź do góry